Sada Raamatut. Amélie Nothomb: “Isa tapmine”

Belgia diplomaaditütrest kirjanik Amélie Nothomb on viimastel nädalatel vallutanud selle blogi leheküljed, sest tegu on äärmiselt huvitava kirjanikuga, kelle lugudes on võimalik reisida väga erinevatesse maailma nurkadesse: Jaapanisse, USAsse, eksootilistele saartele ning pisikestesse saksa küladesse.

Nothombi romaanid puudutavad raskeloomulisi teemasid, kuid on kirjutatud kerges stiilis ning lühikeses vormis, enamasti jääb nende maht saja ning saja viiekümne lehekülje vahele. Piisavalt huvitava loo tihedakoeliseks jutustamiseks.

 

Romaan “Isa tapmine” (Tuer le père, 2011) toimub küll tänapäeva Nevadas, kuid tegeleb nii võlukunsti ümbritseva ideoloogia ja saladustega kui antiigi kirjandusest tuntud ödipaalkompleksi harutamisega. Kokku on pandud iidsed ning modernsed ideed, romaan viib lugeja Burning Mani festivalile ning tagasi Vana-Kreekasse.

Noor võlukunstist vaimustunud Joe lahkub kiindumuseta emakodust varases eas ning leiab õpetaja, meistri ja kasuisa kuulsas trikikunstnikus Normanis. Norman kõhkleb, kas võtta keevaline nooruk oma tiiva alla, kuid tema abikaasa tuletantsija Christina julgustab perekondliku ühiku moodustamist.

 

Kui aga Joe järk-järgult Christinasse armub ning otsustab Normanile kriipsu peale tõmmata, muutub lugu väga ootamatult väga ebameeldivaks.

 

Järjekordne põnev lugu Nothombilt, kelle romaane soovitan jätkuvalt nende üldsuses väga soojalt.

 

(Foto siit)Categories: Home

Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: